HSM

    Być pionierem, to mieć swoje marzenia oraz odwagę w świadomym podejmowaniu ryzykownych decyzji. Teraz, gdy firma już od kilkudziesięciu lat odnosi sukcesy na rynku, nieustannie się rozwijając i utrzymując znaczącą pozycję na arenie międzynarodowej, idea ta znalazła swoje spełnienie. Bo Hermann Schwelling jest pionierem.

Przed ponad 45 laty, z myślą o zredukowaniu objętości surowców wtórnych, założył on przedsiębiorstwo Hermann Schwelling Maschinenbau znane jako HSM. Aby włączyć do obiegu recyklingowego papier, karton, folię, PET i wiele innych materiałów jako bele surowców wtórnych rozwinął technologię pras belujących. Belownice zmniejszają objętość surowców nawet o 95 %. Od pierwszej prasy belującej zbudowanej w 1972 r. o sile zgniotu 6 ton wywodzi się cała gama pras belujących o sile nacisku aż do 150 ton, w których stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Jednocześnie firma HSM opracowała niszczarki do papieru i innych nośników danych, takich jak płyty CD, karty plastikowe, pamięci USB i dyski twarde, umożliwiając w ten sposób kompleksową obsługę klienta od niszczenia do belowania.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników HSM stało się wiodącym na rynku przedsiębiorstwem oferującym produkty i usługi w zakresie technologii ochrony środowiska i techniki biurowej. Grupa HSM obejmuje niemal 800 pracowników oraz ponad 100 punktów serwisowych i przedstawicieli handlowych obsługujących tysiące klientów na całym świecie.

HSM jako przedsiębiorstwo rodzinne, którego głównym udziałowcem jest założyciel Hermann Schwelling, jest całkowicie niezależne. Wszystkie udziały firmy pozostają w rękach rodziny, co umożliwia szybkie podejmowanie decyzji i realizację długoterminowych celów. Wspólnikami firmy są: Hermann Schwelling, Christina Schwelling, Harald Schwelling oraz Sylvia Rimmele.

HSM

HSM

Wlaściciel sklepu: SZKOLNIAK

Kontakt ze sklepem